Sowjetarmee und Weltrevolution. Moskaus Angriff gegen Europa und die Welt

Typ: Książka Rok publikacji: 1942 Miejsce publikacji: Berlin,Leipzig Autor:
  • Adamheit, Theodor
Illustracje: 44 Strony: 296 Sygnatura: KD.13430 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • III Rzesza
  • Związek Radziecki
  • Bolszewizm
  • Sowiecki imperializm
  • Narodowy socjalizm
  • Adamheit, Theodor
Data dodania: 05.03.2024

Sowjetarmee und Weltrevolution (Berlin, Lipsk 1942) - ilustrowana propagandowa publikacja, wpisująca się w nurt ideologii nazistowskiej, której autorem jest Theodor Adamheit. Materiał został wydany jako pierwszy tom serii Schwertbücher, Schriften über Ostprobleme und Bolschewismus. Wymowną puentą do treści zawartych w niniejszym opracowaniu są słowa autora zawarte w przedmowie : „… Czerwona Armia, Czerwona Rewolucja Światowa, Czerwony Imperializm - - to trzy pojęcia, które zarysowują całe nienasycone roszczenia do władzy żydowskiego bolszewizmu. Zadaniem niniejszej pracy jest ukazanie tego wroga Niemiec, Europy i całego świata w całej jego pozbawionej skrupułów zręczności i braku zasad w oparciu o świadectwa, dokumenty i czyny” oraz w słowie końcowym: „……Bolszewizm od dawna zagraża Europie i światu. Sojusz z podobną do niego plutokracją nie jest w stanie uratować go przed zagładą … Nadeszła fatalna godzina bolszewizmu. Przyszłość należy do młodych narodów, których ochotnicy walczą ramię w ramię ze zwycięskim narodowosocjalistycznym Wehrmachtem o nową Europę i prawdziwy pokój międzynarodowy”.