Ilustrierte Beobachter. Das Deutschland Adolf Hitler. Die ersten vier Jahren des Dritten Reiches

Typ: Książka Rok publikacji: 1937 Miejsce publikacji: München Illustracje: 298 Strony: [ 6 ]; 128 Sygnatura: KD.2838 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • III Rzesza - historia - 20 w.
  • Narodowy socjalizm
  • Propaganda narodowosocjalistyczna
  • Hitler, Adolf (1889-1945)
  • Ideologia narodowego socjalizmu
  • Fotoalbum
Data dodania: 19.03.2024

Das Deutschland Adolf Hitler. Die ersten vier Jahren des Dritten Reiches ( Monachium, 1937) - zawierający niespełna 300 unikatowych zdjęć propagandowy fotoalbum dokumentujący pierwsze cztery lata III Rzeszy pod rządami „gospodarczego cudotwórcy” Adolfa Hitlera (1889-1945), opublikowany w serii Ilustrierte Beobachter - tygodniku NSDAP wydawanym w latach 1926–1945. Już w pierwszym rozdziale fotograficzny materiał propagandowy dokumentuje chaotyczną sytuację po I wojnie światowej i obraz nazistowskiego rządu, który „przywraca właściwy porządek” . Kolejne rozdziały mają tworzyć przekonującą opowieść o wielkości narodu niemieckiego zagrożonego przez wiecznych wrogów i o imponującym odrodzeniu gospodarczym i rozkwicie kraju, którym sam Goebbels zachwycał się w swoim dzienniku, że to „największy polityczny cud XX wieku”: Materiały prezentują m.in. skuteczną walkę z bezrobociem, wzrost produkcji przemysłowej, rozwój transportu i łączności, rozbudowę świadczeń socjalnych, poprawę warunków pracy, rozwój kultury i nauki, rozkwitający handel i gospodarkę , rozwój sił zbrojnych, rozwój budownictwa mieszkaniowego, polepszenie warunków socjalno-bytowych społeczeństwa niemieckiego, rozwój rolnictwa etc.