Hitlers Wollen. Kernsätze aus seinen Schriften und Reden

Typ: Książka Rok publikacji: 1939 Miejsce publikacji: München Autor:
  • Siebarth, Werner Gustav Rudolph
Strony: 320 Sygnatura: KD.13443 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • III Rzesza - historia - 20 w.
  • Hitler, Adolf (1889-1945)
  • Ideologia Hitlera
  • Hitler, Adolf - przemówienia - fragmenty
  • Hitler, Adolf - „Mein Kampf” - fragmenty
  • Siebarth, Werner Gustav Rudolph (1907-1976)
Data dodania: 10.01.2024

Hitlers Wollen… (Monachium, 1939) - szóste wydanie książki niemieckiego historyka i członka NSDAP Wernera Gustava Rudolpha Siebartha (1907-1976) zawierającej zbiór wybranych wypowiedzi twórcy i dyktatora III Rzeszy, przywódcy Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP) i ideologa narodowego socjalizmu Adolfa Hitlera (1889-1945). Zestawienie zawiera cytaty z licznych przemówień i pism Hitlera z okresu 1922-1935 oraz fragmenty z „ Mein Kampf” - książki dyktatora napisanej w stylu diatryby, podczas jego pobytu w więzieniu w Landsbergu na początku lat dwudziestych XX wieku i opublikowanej w 1925 (I część) i 1927 (II część), prezentującej w sposób oficjalny zamierzenia ideologiczne późniejszego dyktatora. Publikacja Siebartha stanowi swoiste podsumowanie poglądów Hitlera na temat współczesnego świata i rozwiązywania problemów ludzkości oraz wszystkich aspektów szeroko pojętego życia społecznego, politycznego, gospodarczego, kulturalnego, religijnego etc. Stanowi podsumowanie, opartej na teoriach i myślach Hitlera idei nazizmu, który m.in. umożliwił ugruntowanie się totalitarnej dyktatury, podniósł bezprawie i terror do rangi jednego z głównych zadań państwa, uzasadniał wywołanie przez III Rzeszę II wojny światowej, stworzył pseudonaukowe podstawy dla wszystkich dokonanych przez hitlerowskie Niemcy zbrodni etc. Karta tytułowa została opatrzona wymownym cytatem Hitlera pochodzącym z „Mein Kampf”: „Die Vereinigung von Theoretiker, Organisator und Führer in einer Person ist das Seltenste, was man auf dieser Erde finden kann; diese Vereinigung schafft den großen Mann!”(pol. Połączenie teoretyka, organizatora i przywódcy w jednej osobie jest najrzadszą rzeczą, jaką można znaleźć na tej ziemi; ten związek tworzy wielkiego człowieka!).